Ne bojte se! Širom otvorite vrata Kristu!
Podsjećam vas da se čovjekova vrijednost sastoji u onome što on jest, a ne u onome što on radi ili pak što posjeduje.

O Hrvacama…

hrvace

Grb općine Hrvace

Hrvace su općina u Hrvatskoj. U podnožju šumovitih brežuljaka na rubu Hrvatačkog polja uz cestu Sinj – Knin smjestilo se mjesto Hrvace. Hrvace se nalaze u sjeverozapadnom djelu Splitsko-dalmatinske županije i Cetinske krajine. Župu Hrvace (400m n/v) čine sela Hrvace i Rumin.

U sastavu općine je 11 naselja (stanje 2006.), to su: Dabar, Donji Bitelić, Gornji Bitelić, Hrvace, Laktac, Maljkovo, Potravlje, Rumin, Satrić, Vučipolje i Zasiok. Prema popisu stanovništva iz 2011. godine, Općina Hrvace ima 3.617 stanovnika. Većina stanovništva su Hrvati s 98,23%, a po vjerskom opredjeljenu većinu od 96,63% čine pripadnici katoličke vjere. Mjesto i župa dobili su ime od našeg naroda, Hrvati i naše domovine Hrvatske. U prošlosti su još nazivane : (Hrvatce, Hrowacza napisno je u povelji hrvatsko- ugarskog kralja Matijaša Korvina, turski defter ih zove Hrvatice, Mleci – Hrvazze).